"Аз и моят град" - победители

 

Официалното награждаване ще е на 23 октомври

 

 

В навечерието на празника на Сливен – 26 октомври, Димитровден, за 18-ти пореден път Община Сливен, в партньорство с Регионалния инспекторат по образованието – Сливен и Художествена галерия „Димитър Добрович” организираха традиционния конкурс за рисунка „Аз и моят град”.

 

 

Комисия разгледа рисунките на 231 участника и отличи млади художници в следните възрастови групи:

 

 

ГОЛЯМА НАГРАДА НА ХГ „ДИМИТЪР ДОБРОВИЧ”

 

 

Велимира Светиева 3 рисунки 13 г. VII д клас III ОУ „Д-Р ИВАН СЕЛИМИНСКИ”

 

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА ЗА ОРИГИНАЛНОСТ

 

 

Александър Светозаров Светиев 7 г. I б клас НУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

 

 

 

 

НАГРАДИ ЗА НАЙ-МАЛКИТЕ

 

 

ПЪРВО МЯСТО: Атанас Николаев Атанасов 5 г. Школа по изобр. изкуства към Детски комплекс – Сливен

 

ВТОРО МЯСТО: Яна Атанасова Чолакова 6 г. Школа по изобр. изкуства към Детски комплекс – Сливен

 

ТРЕТО МЯСТО: Радослав Светославов Георгиев 6 г. Школа по изобр. Изкуства към Детски комплекс – Сливен

 

 

I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /I – II клас/

 

 

ПЪРВО МЯСТО : Кристина Шаклиян II в клас НУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

 

ВТОРО МЯСТО: Павла Павлова Николова 7 г. I а клас НУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

 

ТРЕТО МЯСТО: Мирослава Великова II б клас XI СОУ „К. Константинов”

 

 

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

 

Джованна Колу 1а клас НУ „Васил Левски”

 

Ванеса Яворова 2в клас НУ „Васил Левски”

 

Христо Димитров Чолаков 2в клас СОУ „П. Яворов”

 

 

 

 

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /III – IV клас/

 

 

ПЪРВО МЯСТО: Златка Анетова Фиркова 4 клас VIII ОУ “Юрий Гагарин”

 

ПЪРВО МЯСТО: Йоана Тодорова Колева 10г 4в клас XII ОУ “Елисавета Багряна

 

ВТОРО МЯСТО: Габриела Николаева Клуб по изобр. Изкуства към читалище„Д Чинтулов 1941”

 

ТРЕТО МЯСТО: Стефан Димитров 4 а клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

 

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

 

Светлин Славов Славов 3в клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

Елена Здравкова Митева 9г. 3 клас Школа по изобр. изкуства към Детски комплекс – Сливен

 

Александра Апостолова 9г. Школа по изкуства „Млади виртуози”

 

Теодора Иванова Калчева 10г. Школа по изкуства „Млади виртуози”

 

 

 

 

III ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /V - VI КЛАС/

 

ПЪРВО МЯСТО Даниел Николаев Динев 12г. VIа клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

ВТОРО МЯСТО: : Сияна Радостинова Стоянова 11г. V клас XII ОУ “Елисавета Багряна”

 

ТРЕТО МЯСТО: Петър Петров Петров 5б клас II ОУ „Христо Ботев”

 

 

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

 

 

Велислав Великов Великов 11г. V клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

Тодор Динев 6в клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

 

IV ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /VII - VIII КЛАС/

 

ПЪРВО МЯСТО: Илияна Теодорова Илиева 15г. Клуб по изобр. изкуства към Читалище „Д. Чинтулов 1941”

 

ВТОРО МЯСТО: Кристина Цветомирова Павлова 7а клас ПМГ „Д. Чинтулов”

 

ТРЕТО МЯСТО: Юри Орлинов Дамянов 13г. 7 клас VI ОУ „Братя Миладинови”

 

 

 

 

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

 

 

Наталия Пенева Накова 7д клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

Лия Илиева Кирилова 7д клас III ОУ „Д-р Иван Селимински”

 

Десислава Димитрова Райнова 13г. VIII ОУ “Юрий Гагарин”

 

 

Награждаването ще е  в зала „Сирак Скитник” на 23 октомври (вторник) от 11.30 ч.

 

 

Чети и: Мащабна видео инсталация във VIVACOM Art Hall

 

 

Харесайте или споделете новината ако Ви е допаднала:

Още Арт