БНТ боядиса яйцата в зоопарка

Весел празник в столичния зоопарк
В навечерието на Великден БНТ организира празничното събитие „Да боядисаме яйцата заедно”. Участници бяха децата от SOS детски селища, ученици от няколко столични училища, детски градини и всички малки и големи гости на столичния Зоопарк.
Инициативата на БНТ не случайно е на Велики четвъртък, за да се превърне в празник на цялото семейство, а чрез забавната програма децата разбраха повече за Великденските традиции.
Децата се включиха в работилници за боядисване на великденски яйца и за рисуване на празнични картички.
На сцената специална програма представиха вокалните групи „Смехоранчета”, „Синигерчета”, „Пим Пам”, ансамбъл „Чинарче” и балет „Веда Джуниър”.
Художникът Иван Яхнаджиев и лицата на БНТ активно участваха в боядисването на яйцата. 900 от тях бяха аранжирани в голямо цветно пано изобразяващо църква, което ще бъде дарено на детска клиника.